«Книги - морська глибина, хто в них пірне аж до дна, той хоч і труду мав досить, дивнії перли виносить» (Іван Франко)

Радимо прочитати

 

Ернст Хемінгуей «Старий і море»

     Хоча основною темою творчості американця Ернста Хемінгуея була війна, яку він бачив на власні очі, однак коротка повість «Старий і море» є не менш видатним його досягненням. Це своєрідна поема, тлом якої є  буденний вихід у море старого кубинського рибалки на ім’я Сантьяго. Після виснажливої боротьби він уполював велетенську рибу-меч. Прямуючи до берега, старий рибалка, якого з усіх боків оточує безмежна морська гладінь, міркує про світ, у якому живе, та про людей, які його оточують. Часом він заговорює до впійманої риби, яку вважає рівною собі, своїм товаришем, що, як і він сам, поневіряється морськими просторами. Ця світла й сумна історія нікого не залишить байдужим.

 

Еріх  Марія Ремарк «Три товариші»

     Люди, чия молодість минула в окопах Першої світової війни, називали себе «втраченим поколінням». Їхні молоді роки були обпалені війною, а по її завершенні вони ніде не могли знайти собі місця. Війна розбила всі їхні мрії, сплутала плани на майбутнє. До цього покоління й належать герої роману «Три товариші» німецького автора Еріха Марії Ремарка. Троє чоловіків, що здружилися на фронті, тримають авторемонтну майстерню та беруть участь в автомобільних перегонах. У цей час довкола панує смуток і зневіра, однак справжня дружба допомагає героям пережити важкі часи. Коли один з них закохується, його друзі роблять усе, аби допомогти йому зберегти своє щастя.


 

Габріель Гарсія Маркес «Сто років самотності» 

     Характерна риса творчості колумбійського письменника Габріеля Гарсія Маркеса – переплетення реального із нереальним, повсякденного із магічним, звичайного із незвичайним. Роман оповідає про життя кількох поколінь родини Буендіа, членам якої ніби наврочено все життя перебувати в самотності. Дія відбувається в селищі Макондо, загубленому, відгородженому від інших  людей – єдиним зв’язком між мешканцями Макондо і великим світом є цигани, що іноді приїздять до селища табором. На очах героїв змінюється світ, відбуваються війни, революції – а вони живуть, неначе на безлюдному острові, рік за роком… Тема самотності дуже актуальна в сучасному суспільстві, що забезпечило авторові роману визнання та славу.  


 

Алан Александр Мілн «Вінні-Пух та всі-всі-всі»

     Якось письменник, спостерігаючи, як його син Крістофер Робін грається іграшками та вигадує історії з ними, вирішив написати для нього казку. Так і народилися всім відомі герої – лінькуватий солодун ведмедик Пух, лякливе поросятко Паць, серйозний розумник Кролик, веселун Тигра, мудра, проте неуважна, Сова, Віслючок Іа-Іа, що вічно губить свій хвіст… За мотивами цієї казки неодноразово знімалися мультфільми, найпопулярніші з яких – радянський та американський, кожен по-своєму чудовий.Астрід Ліндгрен «Пеппі Довгапанчоха»

     Хто краще знає дітей від дитячих письменників? Шведська письменниця Астрід Ліндгрен, добре відома завдяки її «найкращому у світі Карлсону», зізнавалася, що в дитинстві була неабиякою пустункою, тому свою героїню – Пеппі Довгупанчоху – вона перемалювала з себе. Пеппі – смішна рудокоса дівчинка, що носить панчохи різного кольору «аби не забути, яка панчоха на яку ногу». Вона живе сама, без батьків, і всюди заводить свій лад: у неї вдома мешкають кінь та мавпеня на ймення пан Нільсон, вона лягає спати, кладучи ноги на подушку, і сама собі співає колискову. Завдяки своїй бурхливій фантазії Пеппі потрапляє в безліч халеп та зазнає тисячі пригод. Яких саме? Про це ви дізнаєтесь з книжки.

  


Олександр Грін «Пурпурові вітрила»

     У кожного в дитинстві була заповітна мрія. Дочці моряка на ім’я Ассоль у дитинстві наворожили, що, коли вона виросте, до неї припливе її наречений на кораблі з пурпуровими вітрилами. Відтоді Ассоль виходила на берег моря і виглядала, чи не видно судна під пурпуровими вітрилами, на якому  до неї пливе загадковий коханий? Хлопчик Артур Грей, син аристократичної родини, нудився у великому й похмурому батьківському маєтку і мріяв стати моряком, аби плисти під вітрилами до незнаних країн… Чи збудуться їхні мрії? Дізнаєтесь, якщо розгорнете цю книжку. «Пурпурові вітрила» - захоплива романтична історія, кожна сторінка якої просякнута морським гомоном.